آشنایی با موضوع

اسیدهای جامد، اسیدهای است که در محیط واکنش حل نمی شوند. آنها اغلب در کاتالیزورهای ناهمگن استفاده می شود. نمونه هایی از جمله اکسید ها هستند که به عنوان اسیدهای لوئیس از جمله سیلیکا آلومینات (زئولیت، آلومینا، سیلیکا آلومینو فسفات) و زیرکونیا سولفات عمل می کنند. بسیاری از اکسید های فلز گذرا اسیدی هستند، از جمله تیتانیوم، زیرکونیا و نایوبیا. چنین اسیدهای در ترک خوردگی استفاده می شود. اسیدهای جامد در بسیاری از فرایندهای شیمیایی صنعتی از کاتالیزوری از ترک خوردگی کاتالیزور در مقیاس بزرگ در پالایش نفت تا سنتز مواد شیمیایی مختلف استفاده می شود.
در این صفحه تعداد 256 مقاله تخصصی درباره اسید جامد که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI اسید جامد (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.