آشنایی با موضوع

توتامرها ایزومرهایی از یک ترکیب هستند که تنها در موقعیت پروتون ها و الکترون ها متفاوت است. اسکلت کربن ترکیب بدون تغییر است. یک واکنش که شامل انتقال پروتون ساده در یک حالت درون مولکولی است، یک تاتومریسم نامیده می شود. تاتومریسم کتو ـ آنول یک فرایند بسیار رایج است و اسید با پایه کاتالیز است. به طور معمول شکل کوتو از ترکیب پایدارتر است، اما در بعضی موارد فرم enol می تواند پایدارتر باشد.
در این صفحه تعداد 501 مقاله تخصصی درباره تاتومریسم که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تاتومریسم (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تاتومریسم; 4-((2-hydroxynaphthalen-1-yl)diazenyl)-3,5-dinitrobenzoic acid; 1-((2-nitrophenyl)diazenyl)naphthalen-2-ol; Tautomerism; Quantum chemistry; DFT; Molecular spectroscopy;