آشنایی با موضوع

هسته یک اتم از دو نوع نوکلئون متفاوت یعنی پروتون و نوترون تشکیل شده است. اگر یک هسته تعدادی پروتون یا نوترون اضافه داشته باشد، ناپایدار است و تمایل به واپاشی رادیواکتیو دارد تا پایدار شود. یک راه متداول که در آن هسته ای با تعداد پروتون اضافی واپاشی رادیواکتیو انجام می دهد، تابش پوزیترون است. اساسا یک پروتون در هسته اتم به یک نوترون و یک پوزیترون تبدیل می شود. هسته هایی که با تابش پوزیترون واپاشی می کنند در تصویربرداری پِت مورد استفاده قرار می گیرند. پوزیترونی که در یک واپاشی حاصل می شود، در یک ماده غنی از الکترون همانند بافت، عمر بسیار کوتاهی دارد. این پوزیترون در اثر برهمکنش با الکترون های اتمی بافت، به سرعت انرژی جنبشی خود را از دست می دهد و با یک الکترون ترکیب می شود و یک حالت هیدروژن مانند تشکیل می دهد که پوزیترونیوم نامیده می شود. این حالت خیلی ناپایدار است و در پی آن پدیده نابودی رخ می دهد. در پدیده نابودی دو فوتون با انرژی 511 کیلو الکترون ولت ایجاد می شود که با زاویه 180 درجه نسبت به یکدیگر ساطع می شوند.
در این صفحه تعداد 537 مقاله تخصصی درباره نابودی پوزیترون که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI نابودی پوزیترون (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نابودی پوزیترون; Positron annihilation; Positron sources; Positron stopping; Emission of positrons; Doppler broadening spectroscopy; 44Ti; Ion implantation; Spallation targets; Irradiation effects in solids; MCNPX;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نابودی پوزیترون; Positron annihilation; Dynamic mechanical thermal analysis; Differential scanning calorimery; PEEK, poly(ether ether ketone); Methane; Carbon dioxide;