آشنایی با موضوع

ورمیکولیت Vermiculite ماده معدنی متمایل به میکا است، که برای اولین بار در کارولینای جنوبی استخراج شد. این ماده از سیلیس، دی اکسید منیزیم، اکسید آلومینیوم و دیگر مواد معدنی تشکیل شده است. زمانیکه به ورمیکولیت گرما داده شود به شکل یک ماده عایق سبک وزن عمل می کند. دو نوع ورمیکولیت وجود دارد: اشباع نشده و اشباع شده treated مصالح اشباع شده در پوشش آسفالت استفاده شده و در مناطق بسیار مرطوب آسفالت را ضد آب می کند. ورمیکولیت اشباع نشده زمانیکه در معرض رطوبت قرار می گیرد آب را جذب می کند و کندی خشک می شود. کاربرد های ورمیکولیت در صنایع مختلف که شامل صنایعی چون کشاورزی، باغبانی و گل کاری (کودشیمیایی، علف کش و حشره کش ها و ایجاد تخلخل و جذب بیشتر خاک)، عایق کاری، نسوز، مصالح ساختمانی (سیمان و بتون های سبک)، جاذب و حامل، فیلم های انعطاف پذیر، پرکننده های پلاستیکی و … است از آن یک ماده پر استفاده و در عین حال ارزشمند در صنعت ساخته است. ورمیکولیت به آسانی به پوسته های غیر قابل انعطاف، خم پذیر و نازک تقسیم می شود. تجمع ورمیکولیت فاقد تورق در تولید لایه های گچ، کاهش خاکستر که در حباب های دیگ بخار با سوخت ذغال سنگ وجود دارد، یک جزء (ذره) موجود در گلهای حفاری کاربرد دارد. ورمیکلویت اشباع نشده دارای فاکتور-R حدود ۲٫۳ در اینچ است در مقابل ورکومیلیت اشباع شده دارای فاکتور-R حدود ۲٫۵ در اینچ است. ورمیکولیت معمولاً به شکل دستی نصب شده، ساینده نیست، به راحتی در فضاهای غیر منظم قرار می گیرد و برای کاربرد های افقی و عمودی مناسب است. محترق نمی شود، بدون بو است، در برابر حشرات موذی مقاوم است و آزار دهنده نیست.
در این صفحه تعداد 233 مقاله تخصصی درباره ورمیکولیت که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ورمیکولیت (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ورمیکولیت; Al2O3; alumina; ALG; alginate; AMP; amylopectin; APS; ammonium persulfate; ATH; aluminum hydroxide; ATRP; atom-transfer radical polymerization; BN; boron nitride; CA; cellulose acetate; CaCO3; calcium carbonate; CB; carbon black; CBD; chemical bath deposi
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: ورمیکولیت; Superabsorbent polymer; Vermiculite; Nanotitania; Multifunctional mortars; Rheology; Moisture buffering value; Thermal conductivity; NOx photocatalytic degradation