آشنایی با موضوع

دوره کرتاسه دارای دو زیر سیستم کرتاسه زیرین و کرتاسه بالایی است. یکی از مهمترین اشکوبهای کرتاسه بالایی سنومین Cenomanian می‌باشد. این اشکوب اولین بار توسط دربینی در سال 1840 مطالعه شده است. اشکوب سنونین بعدا توسط زمین شناسان تقسیم بندیهای کوچکتری پیدا کرده و زونهای مشخصی در آن ایجاد گردیده است. این اشکوب در ناحیه مان یا سنومانوم و سارت فرانسه نامگذاری شده است که شامل ماسه های سبز رنگ حاوی اربیتولینا کنکاوا می‌باشد. سنومانین در مقیاس زمانی زمین‌شناسی کمیسیون بین‌المللی چینه‌شناسی قدیمی‌ترین و نخستین عصر از دور کرتاسه پسین یا پایین‌ترین اشکوب از ردیف کرتاسه بالایی است. سنومانین بازه زمانی از ۱۰۰٫۵ تا ۹۳٫۹ میلیون سال پیش را پوشش می‌دهد. بر پایه مقیاس زمانی زمین‌شناسی، سنومانین پس از آلبین و پیش از تورونین روی داده است. در پایان سنومانین یک مرحله کمبود اکسیژن روی داد که باعث رویداد کوچکی از انقراض گونه‌های دریایی شد.
در این صفحه تعداد 265 مقاله تخصصی درباره سنومین که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI سنومین (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.