آشنایی با موضوع

کلمه نئوژن که مترادف با کلمه مدیترانئن زوس (1901-1897) می‌باشد، نخستین بار توسط هرنس (1853) استعمال گردیده است. این دومین دو دوره است که عصر کنونی ما، سنوزوئیک، که در پایان دوره پالئوژن (و دوره اولیگوسن) آغاز می شود، علامت گذاری می شود. این دوره تقریباً 25 میلیون سال دوام داشته و کوتاه‌ترین دوره‌ها محسوب می‌شود. دو دوره فرعی میوسن و پلیوسن که هر دو در سال 1833 توسط لیل مشخص شده و تقریباً دوام یکسانی داشته‌اند (اولی 13 میلیون و دومی 12 میلیون) از تقسیمات آن محسوب می‌گردند. در طول نئوژن، پستانداران و پرندگان به طور قابل ملاحظه ای توسعه یافتند. اکثر اشکال دیگر نسبتا بدون تغییر بودند. برخی از حرکت های قاره ای در طول نئوژن رخ داده است، مهمترین رویداد اتصال آمریکای شمالی و جنوبی در اواخر پیلوسان است. در طی این دوره پستانداران و پرندگان به حرکت فرگشتی خود در رسیدن به شکل‌های نوین‌تر ادامه دادند، در حالی که دیگر گروه‌ها به نسبت تغییرنکرده باقی‌ماندند. انسان‌سانان نخستین، نیاکان انسان کنونی، در این دوره در آفریقا پدیدار شدند. دگرگونی‌های قاره‌ای چندی نیز در این دوره پدید آمدند که از آن جمله می‌توان به متصل شدن آمریکای شمالی به آمریکای جنوبی توسط باریکه پاناما در پلیوسن پسین و در پی آن صورت گرفتن تبادل بزرگ آمریکا اشاره کرد. این باعث قطع شدن جریان‌های اقیانوسی میان اقیانوس‌های آرام و اطلس شد، دگرگونی‌های اقلیمی پدید آورد، و منجر به ایجاد جریان گلف استریم شد. دمای جهان در طی این دوره به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت و باعث پدید آمدن چندین یخبندان قاره‌ای در دوره کواترنری شد.
در این صفحه تعداد 428 مقاله تخصصی درباره نئوژن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI نئوژن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نئوژن; Africa; Neogene; Limnopithecus; 40-argon 39-argon dating; Biochronology; Faunal list; BAR; Baringo; BUK; Bukwa; FAD; first appearance date; KNM; Kenya National Museums; RU; Rusinga; UMP; Uganda Museum, Paleontology; SAM PQ RK; South African Museum, Ryskop
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: نئوژن; OTU; Operational Taxonomic Unit; LOI; loss on ignition; SD; standard deviation; EDX; X-ray spectrometer; Neogene; Permafrost; Bacteria; DNA; Microbial populations;