آشنایی با موضوع

تری اکسید تنگستن Tungsten trioxide با فرمول شیمیایی WO۳ یک ترکیب شیمیایی است. که جرم مولی آن ۲۳۱٫۸۴ g/mol می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، بلورهای زرد است. در یک ساختار ایده ­آل این اکسید، مکان­ های اکتاهدرال به­ شکل چهارگوش دیده می شود، البته ساختار واقعی واپیچیده می باشد. این بدان معنی است که اتم ­های نسبتا کوچک تنگستن تمایل به جابجایی از مرکز اکتاهدرال دارند و این انتقال به دما وابسته می باشد. نکته قابل ذکر دیگر آن است که از بین رفتن این تقارن به وجود ناخالصی ها نیز بستگی دارد. تری اکسید تنگستن در اسیدها به جز HF غیرقابل حل بوده اما به راحتی در محلول های هیدروکسیدی قلیایی آبی یا مذاب هیدروکسیدهای قلیایی یا کربنات ها حل می شود. تری اکسید تنگستن یکی از مهم ترین و خالص ترین بین فلزی ها در تولید سایر ترکیبات تنگستنی یا پودر تنگستن می باشد. همچنین حجم زیادی از این اکسید در طی فرآیندی به اکسید آبی رنگ تنگستن تبدیل می شود. تری اکسید تنگستن به علت داشتن رنگ زرد کم رنگ، به عنوان رنگدانه در رنگ های آبی یا روغنی به کار برده می شود. اخیراً از آن در کاتالیست های مختلفی به ویژه در کنترل آلودگی هوا و صنایع بهداشتی نیز استفاده می شود.
در این صفحه تعداد 252 مقاله تخصصی درباره تری اکسید تنگستن که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تری اکسید تنگستن (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.