آشنایی با موضوع

هیدرو متالورژیکی استخراج و تولید فلزات از ذخایر تجدناپذیر با استفاده از انجام واکنش‌هایی در محیط آبی می‌باشد. در بازیافت هیدرو متالورژیکی فرایندهای یکسانی برای ذخایر قابل واگردان به کار می‌رود. به‌کارگیری متوالی این فرایندها برای تولید فلزات از هر منبعی، فرآوری هیدرو متالورژیکی نامیده می‌شود. این روش فرآوری معمولاً شامل لیچینگ، غنی‌سازی محلول حاصل از لیچینگ به روش‌های شیمیایی یا الکتروشیمیایی، خالص‌سازی و بازیابی فلزات می‌شود. هیدرومتالورژی را می‌توان بعنوان یکی از روشها نام برد که از نظر اقتصادی، فنی و زیست محیطی توجه دانشمندان را به خود جلب کرده است. هیدرومتالورژی، یک تکنیک در زمینه متالورژی استخراجی می‌باشد که شامل استفاده از شیمی آلی برای بازیافت فلزات از سنگ‌های معدنی، کنسانتره‌ها و مواد بازیافتی یا باقی مانده و باطله می‌باشد. تکنیک‌های پردازش شیمیایی فلز که مکمل تکنیک هیدرومتالورژی هستند، عبارتند از: پیرومتالورژی، متالورژی بخار و الکترومتالورژی نمکهای مذاب. هیدرومتالورژی به‌طور معمول به سه قسمت کلی تقسیم‌بندی می‌شود: ـ لیچینگ (به انگلیسی: Leaching)؛ ـ غلیظ سازی محلول و خالص سازی؛ ـ استخراج فلز یا ترکیب فلزی.
در این صفحه تعداد 385 مقاله تخصصی درباره هیدرومتالورژی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده هیدرومتالورژی
مقالات ISI هیدرومتالورژی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: هیدرومتالورژی; Metallurgical grade silicon; Silicon purification; Metal assisted chemical leaching; Micro-scale channels; Hydrometallurgy;