آشنایی با موضوع

کبوتر به گروهی از پرندگان متوسط تا بزرگ جثه از خانواده کبوتریان در راسته کبوترسانان گفته می‌شود که به دو صورت وحشی و اهلی یافت می‌شود و رنگ‌ها و نژادهای مختلفی دارد که معروف‌ترین آن‌ها کبوتر خانگی، کبوتر چاهی و کبوتران خانگی وحشی شده‌است. کبوتر ها دارای انواع رنگهای مختلف از جمله سیاه و سفید و زرد و رنگی موجود هستند. نگهداری و تولید مثل کبوترها: کبوتر ها از طریق تخم گذاری و کرچ شده تولید مثل می کنند و دوره تبدیل تخم به جوجه کبوتر حدودا 17 روز است و پس از تولد جوجه کبوتر تا مدت 6 الی 7 هفته توسط مادر تغذیه می شود، غذایی که مادر در این مدت به جوجه میدهد شیرابه نام دارد که بسیار مغذی است و برای رشدجوجه کبوتر ها بهترین غذا محسوب می شود. یک کبوتر به طور میانگین 5 ال 6 سال عمر می کند و در طول عمرش بیشترین بازده تولید مثل را در سنین 2 الی 3 سالگی دارد وسالانه به طور میانگین 12 عدد جوجه از یک جفت کبوتر به عمل می آید. تاریخ دقیق پیدایش کبوتر و زمان اهلی شدن و استفاده از آن در جنگ و صلح به درستی معلوم نیست؛ ولی آنچه مسلم است این است که از سه هزار سال قبل از میلاد مسیح، کبوتر در مصر وجود داشته و فراعنه مصر، به عنوان پِیک از آن استفاده می‌کردند و حتی آن را پرنده‌ای مقدس می‌دانستند. یونانی‌ها هم چندین هزار سال قبل از میلاد از کبوتر به عنوان قاصد استفاده می‌کردند و نام برندگان ورزش‌های المپیک را به پای آن‌ها می‌بستند و به وطن شان می‌فرستادند. پس از مصر، ایران، چین، یونان و روم از قدیمی‌ترین مراکز پرورش و تربیت کبوتر در اعصار گذشته بوده‌اند.
در این صفحه تعداد 253 مقاله تخصصی درباره کبوتر که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI کبوتر (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.