آشنایی با موضوع

لومینول Luminol با فرمول شیمیایی C8H7N3O2 یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم 10638 است. که جرم مولی آن ۱۷۷٫۱۶ گرم بر مول می‌باشد. این ماده به صورت پودر زرد رنگ یا بلور های ریز یافت می شود. این ماده با اکسایش خود خاصیت نورتابی شیمیایی از خود نشان می دهد. ترکیب شیمیایی لومینول با شناسه پاب کم است و PubChem یک بنیان داده ها مربوط به مولکول های شیمیایی است که توسط موسسه ملی سلامت در ایالات متحده ایجاد شده است. ایده اساسی لومینول آشکار سازی این شواهد با یک واکنش شیمیایی تولید کننده نور میان چندین ماده ی شیمیایی و هموگلوبین و پروتئین های حامل اکسیژن درون خون است. مولکول ها شکسته می شوند و اتم ها در یک آرایش جدید مولکول های متفاوتی ایجاد می کنند. در این واکنش ویژه، واکنش دهنده ها (مولکول های اولیه) انرژی بیشتری نسبت به محصولات (مولکول های حاصل) دارند. مولکول ها با آزاد کردن فوتون های نور مرئی انرژی اضافی را آزاد می کنند. این فرایند، که عموما به عنوان نور افشانی شیمیایی (chemiluminescence) شناخته می شود، دقیقا همان پدیده ای است که سبب درخشش کرم شب تاب می شود. کارآگاهان و جرم شناسان برای بررسی صحنه جرم از لومینول و یافتن و تشخیص مقادیر اندک خون باقیمانده در محل ارتکاب جرم استفاده می کنند. برای انجام یک تست لومینول، ماموران پلیس خیلی ساده مخلوط را هر جایی که فکر می‌کنند ممکن است خون در آنجا باشد اسپری می‌کنند. ماموران پلیس پودر لومینول را با یک مایع شامل هیدروژن پراکسید (H2O2)، یک هیدروکسید (-OH) و مواد شیمیایی دیگر مخلوط می‌کنند و مایع را درون یک بطری اسپری می‌ریزند. هیدروژن پراکسید و لومینول در اصل بازیکنان اصلی در این واکنش شیمیایی هستند، ولی برای تولید یک درخشش قوی، به یک کاتالیست برای تسریع واکنش نیاز است.
در این صفحه تعداد 398 مقاله تخصصی درباره لومینول که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI لومینول (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: لومینول; 1D; First dimension; 1D; One-dimensional; 2D; Second dimension; 3D; Three-dimensional; EDTA; Ethylenediaminetetraacetic acid; Fcrit; Critical F value; HCA; Hierarchical cluster analysis; HS-SPME-GC×GC-TOFMS; Headspace solid phase microextraction - comp