آشنایی با موضوع

مهارکننده(به انگلیسی: Inhibitors )آنزیم به مولکول هایی خطاب می شود که با اتصال به آنزیم ها، کاهش فعالیت آنها را در پی دارند. خیلی از داروها از این روش تاثیر میکنند مانند سولفونامید، فیناستراید، نئوستیگمین و بازدارنده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین. این مهار میتواند قابل برگشت یا غیرقابل برگشت باشد. بعضی از ترکیبات می‌توانند با آنزیم – سوبسترا ترکیب و فعالیت سوبسترا ایجاد فرآورده اختصاصی سوبسترای آن را تحت تاثیر قرار دهند و در صورتیکه این ترکیبات موجب تشکیل نشدن فراورده شوند، به نام بازدارنده‌های آنزیمی نامیده می‌شوند که به سه نوع زیر موجودند. 1. بازدارنده‌های رقابتی. 2. بازدارنده‌های نارقابتی. 3. بازدارنده‌های بی‌رقابتی. مهار کننده های رقابتی اغلب از بعضی از جهات شباهت نزدیکی با سوبسترا دارند و بخاطر همین شباهت، سوبسترا و مهار کننده بر سر اتصال به جایگاه فعال رقابت می کنند در نتیجه احتمال ترکیب سوبسترا با آنزیم و تشکیل ES کاهش یافته و این خود باعث می شود که Km بطور ظاهری افزایش یابد ولی چون در غلظتهای بالای سوبسترا، اثر مهارکننده حذف می شود و واکنش به سرعت ماکزیمم می رسد، Vmax تغییری نمی کند. از مهارکننده ها رقابتی 1- موالونات، مهار کننده آنزیم سوکسینات دهیدروژناز چون از نظر ساختمانی با اسید سوکسینیک شابهت دارد. 2-اسید فلوئور استیک که مشابه اسید سیتریک است و مهار کننده آنزیم اکونیتات هیدراتاز است. 3-سولفونیل آمید( سولفانامید) باعث مهار شدن رشد بعضی از میکروارگانیسم ها می شود زیرا این ترکیب مشابه با پارا آمینو بنزوئیک اسید، لازم و ضروری برای رشد میکروارگانیسم ها است. وقتی مهار کننده به محیط اضافه می شود، واکنش صورت نمی گیرد.
در این صفحه تعداد 1580 مقاله تخصصی درباره مهارکننده که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI مهارکننده (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: مهارکننده; Histone methylation; Histone demethylation; Lung cancer; Histone methyltransferase; Histone demethylase; Inhibitors; ALK; anaplastic lymphoma kinase; DUSP3; dual-specificity phosphatase 3; Elk1; ETS-domain containing protein; EMT; epithelial-to-mesenchyma