آشنایی با موضوع

بیومکانیک شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است که در آن سیستم ها و مکانیزم های زیستی از منظر قوانین حاکم بر علم مکانیک مورد مطالعه قرار می‌گیرد تا شناخت ما از محیط اطرافمان، موجودات زنده، مکانیزم‌های طبیعی و بدن خودمان کامل‌تر شود. از کاربردهای این رشته می‌توان به ساخت اعضا بدن، شبیه سازی مکانیزم های زیستی اشاره کرد. بیومکانیک همانطور که از اسمش پیداست کابرد اصول مکانیک در سازو کارهای زیستی است. اصول ساده ای چون قوانین نیوتن می تواند در بیومکانیک استفاده شود تا به طور خاص ساز و کارهای پاتولوژیک را شناسایی کند و به حوزه پزشکی و جراحان کمک کند. شاید یکی از بهترین تعاریف از بیومکانیک را هربرت هتزه در سال ۱۹۷۴ میلادی بیان کرده است: «بیومکانیک مطالعه ساختار و عملکرد سیستم‌های بیولوژیکی با استفاده از روش‌های مکانیک است» می توان بیومکانیک را از دیدگاه هنری نوعی «ریاضت و زیبایی‌شناسی فیزیکی» دانست که سعی دارد تا به طبیعت عمل یا در واقع همان «ریشة چیزها» دست یابد. بیومکانیک یعنی عمل نهفته و خلاصه‌شده برگرفته از هستی «چیزها» مطالعه کامل مکانیک شامل دو موضوع اساسی می باشد: استاتیک، که مطالعه اجسامی است که، در اثر نیرویی که بر آن ها ااعمال می شود، در حال سکونی یا وضعیت تعادل باقی می‌مانند و دینامیک، که مطالعه اجسام متحرک است. دینامیک را به نوبه خود می توان به زیر گروه های سینماتیک و سینتیک تقسیم بندی نمود. سینماتیک را می توان علم حرکت نامید، زیرا این علم، در مورد روابطی بحث می کند که مابین جابجایی ها، سرعت ها و شتاب ها در حرکت انتقالی و دورانی وجود دارند. این علم با نیروهای درگیر کاری ندارد بلکه فقط به توصیف حرکت ناشی از آن ها می پردازد. سینتیک در مورد اجسام متحرک و نیروهایی بحث می کند که عمل می نمایند تا ایجاد حرکت کنند. زیر شاخه‌های بیومکانیک شامل ارگونومی (حرکت شناسی و روان‌شناسی) حرکت‌شناسی یا کینزیولوژی آنالیز جنبش حیوانات بیومکانیک ارتوپدی و اسکلتی عضلانی بیومکانیک قلب و عروق ایمپلنت و ارتز و اندام مصنوعی توانبخشی بیومکانیک ورزش اندازه‌گیری رشد موجودات (الومتری) میباشد. روش های مطالعاتی بیومکانیک روش های عددی معمولاً برای اغلب مطالعات بیومکانیکی به کار می رود. تحقیقات در یک فرایند تکراری نظریه و تحقیق صورت می گیرد، که شامل مراحل مدل سازی، شبیه سازی کامپیوتری و ارزیابی های آزمایشگاهی و تجربی می باشد. بیومکانیک به استفاده از مکانیک کلاسیک در زمینه های مهندسی پزشکی و بررسی حرکت تغییرات مواد جریان های درون بدن و طرح آنها و انتقال مواد شیمیایی در محیط می پردازد پیشرفت در این شاخه به ساخت قلب مصنوعی، دریچه های قلب، مفاصل مصنوعی درک بهتر از عملیات و کارکرد قلب، ریه، شریان ها،مویرگ ها،استخوان ها،غضروف ها،تاندون ها، دیسکهای بین مهره ای و پیوندهای سیستم اسکلتی-عضلانی بدن شده است.
در این صفحه تعداد 4475 مقاله تخصصی درباره بیومکانیک که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI ترجمه شده بیومکانیک
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: بیومکانیک ; TAR, total ankle replacement; STAR, Scandinavian Total Ankle ReplacementArthroplasty; Ankle; Total ankle replacement; Biomechanics
مقالات ISI بیومکانیک (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.