آشنایی با موضوع

تالاب داخلی یا لاگون Lagoon پهنه آبی نسبتاً کم‌ژرفا با آب شور یا نیمه‌شور است که به واسطه حائلی طبیعی، چو دیواره‌ای شنی، یا جزایر سد مانند یا صخره‌های دریایی، از پهنه آبی بزرگ‌تری، چون دریا، جدا افتاده باشد. استخرهای تثبیت معمولاً به دو دسته ساحلی و مرجانی تقسیم می‌شوند. طبقه‌بندی استخرهای تثبیت ساحلی و مصب ها گاه با یکدیگر همپوشانی دارد. تالاب داخلی را در فارسی خفتاب، دریاچه مرجانی، کولاب، تالاب، ایستاب، مرداب نیز گفته اند. لاگون تصفیه فاضلاب: لاگون ها از ساده‌ترین و متداول‌ترین روش بیولوژیکی تصفیه فاضلاب بشمار می‌رود و فاضلاب تصفیه‌شده به کمک این روش مناسب برای تخلیه در آب‌های سطحی و مصارف کشاورزی می‌باشند. این روش هم به لحاظ بهره‌برداری ساده می‌باشد و هم به لحاظ ساخت و طراحی نیز بسیار مناسب می‌باشد و به‌طورکلی روش مناسبی برای کشورهای درحال‌توسعه می‌باشد. لاگون ها علاوه بر اینکه در تصفیه فاضلاب شهری مورداستفاده قرار می‌گیرند، در مواردی حتی برای تصفیه پساب لبنی و صنعتی و یا مخلوطی از فاضلاب شهری و صنعتی نیز به کار گرفته می‌شوند. نکته‌ی قابل‌تأملی که در مورد لاگون ها وجود دارد موضوع در دسترس نبودن زمین کافی و گران بودن زمین است که باعث شده این عامل به‌نوعی مانع از گسترش این روش در مناطقی با مشکل کمبود زمین بشود.
در این صفحه تعداد 222 مقاله تخصصی درباره تالاب داخلی، لاگون که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI تالاب داخلی، لاگون (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: تالاب داخلی، لاگون; Porifera; Sponge; Environmental associations; Disturbance; Atoll; Lagoon; Coral reef; Non-indigenous species; Pacific Ocean; Palmyra Atoll;