آشنایی با موضوع

تجمع و حرکت املاح در خاک و مدل سازی این حرکت موضوعی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده و مطالعات زیادی در این مورد صورت گرفته است. مدل های انتقال املاح کاربردهای زیادی در بررسی چگونگی حرکت عناصر غذایی در خاک،انتقال آلاینده ها و آبشویی خاکهای شور دارند. کاربرد عملی این مدل ها می تواند باعث سادگی محاسبات، سرعت کار و صرفه جویی در هزینه های آزمایشگاهی شود و امکان محاسبه غلظت ماده مورد نظر در هر عمق و زمان دلخواه بدین طریق وجود دارد. شناخت و پیش بینی پدیده انتقال املاح در تخمین میزان آبشویی محیط ریشه، زمان و مکان و نحوه جایگذاری عناصر غذایی در خاک و هدر رفت آنها، میزان آلوده شدن آبهای زیر زمینی، تعیین پروفیل توزیع نمک و کیفیت آب زهکشی نقش اساسی و تعیین کننده دارد. با این شناخت خاک شناسان امید وارند که در تغذیه بهینه گیاهان، جلوگیری از آلودگی خاک و در نتیجه افزایش یا ثابت نگه داشتن کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی استفاده نمایند.
در این صفحه تعداد 478 مقاله تخصصی درباره انتقال املاح که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI انتقال املاح (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: انتقال املاح; 65M12; 65M15; 65M60; Coupled Stokes and Darcy flows; Solute transport; Nonconforming Crouzeix-Raviart element; Mixed element and finite element; Error estimates;
Elsevier - ScienceDirect - الزویر - ساینس دایرکت
Keywords: انتقال املاح; Urban water system; Groundwater deterioration; Integrated modeling; Sustainability; Solute transport; Non-conventional water resources;