آشنایی با موضوع

نامزدی دورانی است که پس از توافق دو نفر برای ازدواج در آینده آغاز می‌شود. قرارداد نامزدی موجب پیدایش یک تعهد اخلاقی، نوعی نسبت خویشاوندی و آثار حقوقی می‌شود. دوران نامزدی بهترین فرصت برای آشنایی با روحیات، ویژگی‌های شخصی و شخصیتی همدیگر است معمولاً در بین اقوام مختلف ایرانیان، عادات و رسوم ویژه‌ای دیده می‌شود برخی از والدین از هر گونه رابطه بین عروس و داماد حتی تا شب عروسی جلوگیری می‌کنند (جانب افراط) و برخی نیز این اجازه را به دختر و پسر جوان می‌دهند که در طول یک هفته یا دو هفته،‌ کم و بیش یکدیگر را ملاقات کنند و شبی را در خانه پدر و مادر عروس و یا خانه داماد بسر ببرند یا ساعاتی را در بیرون به تفریح و گشت و گذار بپردازند دوران نامزدی زمان مناسبی برای دست یابی به مشترکات و شناخت هر چه بیشتر نقاط قوت و ضعف افراد است شناختی که زمینه ساز تفاهم و جهت دادن به زندگانی مشترک آنان در آینده است. دوران نامزدی یکی از بهترین فرصت های آشنایی دختر و پسر است که معمولا خوشایند خانوادها بخصوص خانواده دختر نیست. دلیلی که خانواده ها ذکر میکنند بیشتر مربوط به رسمی نبودن این دوران. نداشتن وجه قانونی و حقوقی. ترس از سوء استفاده جنسی. ترس از به هم خوردن ازدواج و ترس از انجام خطا و اشتباه است که در نتیجه این عوامل خانواده ها و گاهی دختر و پسر می خواهند به هر قیمتی که شده سریعتر ازدواج کنند و در واقع خود را به دست سرنوشت پسپارند. متاسفانه این موضوع در فرهنگ ما رایج است. چنانکه متوجه شدید یکی از مهمترین خصوصیات این دوران رسمی و شرعی نبودن این دوران است که سبب ترس خانواده ها می شود برای اینکه این مشکل تا حدودی برطرف شود می توان برای پسر و دختر صیغه محرمیت جاری کرد. این نوع صیغه مدت محدودی دارد و با جاری شدن آن خانواده ها هم می توانند نظارت کافی بر دروان نامزدی داشته باشند. لازم به یادآوری است که حدقل دوران نامزدی باید بین 6-3 ماه باشد. مهمترین مزیت این دوران این است که به دلیل نبودن سند رسمی در صورتی که پسر و دختر و یا خانواده ها به توافق نرسیده باشند می توانند به راحتی از یکدیگر جدا شوند.
در این صفحه تعداد 613 مقاله تخصصی درباره نامزدی که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید.
در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.
مقالات ISI نامزدی (ترجمه نشده)
مقالات زیر هنوز به فارسی ترجمه نشده اند.
در صورتی که به ترجمه آماده هر یک از مقالات زیر نیاز داشته باشید، می توانید سفارش دهید تا مترجمان با تجربه این مجموعه در اسرع وقت آن را برای شما ترجمه نمایند.